rozšířené vyhledávání ...

Informace o škole

Vítáme Vás na internetových stránkách Mateřské školy se školní jídelnou Libkovice pod Řípem, příspěvková organizace.

Mateřská škola se školní jídelnou Libkovice pod Řípem, příspěvková organizace je jedinou mateřskou školou v obci a je jednotřídní. Leží v klidné části obce a její okolí nabízí dostatek příležitostí pro pobyt dětí v přírodě. Škola má stanovenu hygienickou kapacitu 25 dětí. Součástí školy je školní jídelna, která dětem nabízí plnohodnotnou a vyváženou stravu.
    Během posledního desetiletí prošla budova školy postupně celkovou rekonstrukcí. V současné době nabízíme dětem moderně zařízenou školu, dobře vybavenou hračkami a pomůckami pro jejich rozvoj a vzdělávání.  Součástí školy je školní zahrada vybavená dětskými herními prvky.

Malá jednotřídní vesnická školka, jako je ta naše, nabízí dětem oproti velkým školkám řadu výhod. Je to především klidné prostředí, méně hluku a nervozity, spojení s přírodou. Noví žáčci přicházejí do skupiny dětí, které se navzájem znají. Výhodou je i to, že ve třídě jsou děti různého věku. Ty nejmenší děti vidí, co starší kluci a holčičky dělají, jak se mezi sebou chovají a mohou je napodobovat. Navíc v kolektivu se vždycky najdou starší holčičky, které se rády starají o menší děti, což ocení naši benjamínci i paní učitelky. Věkově smíšené třídy poskytují dětem mnoho podnětů k rozvoji sociálních dovedností. Starší děti mají více kompetencí, nejvíc pomáhají paní učitelce i dětem. Někteří mrňouskové využívají příležitost a nechávají si rádi pomáhat, řada dalších se naopak snaží napodobit ty starší. Smíšená třída je prostředím, které v dětech podporuje rozvoj empatie a radosti z pomoci druhému.

Přes uvolňování protiepidemických opatření nadále platí, že do mateřské školy může jen dítě zcela zdravé. Dítě se

- zvýšenou teplotou

- kašlem

- dušností

- zažívacími obtížemi (nevolnost, zvracení, bolest břicha, průjem)

- ztrátou chuti a čichu

- bolestí v krku

- bolestí svalů a kloubů

- rýmou, ucpaným nosem

- bolestí hlavy

se nesmí prezenční výuky zúčastnit, pokud bude vykazovat dané příznaky během dne, musí neodkladně opustit budovu školy.

Děti uvnitř budovy mateřské školy nemají povinnost mít roušky.

Pro zvýšení bezpečnosti Vašich dětí je na budově školy instalován kamerový systém, který nám umožní identifikovat osoby vstupující do budovy školy a osoby pohybující se po pozemku školy.

OBJEKT JE MONITOROVÁN KAMEROVÝM SYSTÉMEM SE ZÁZNAMEM.

Správcem zpracování je Mateřská škola se školní jídelnou Libkovice pod Řípem, příspěvková organizace.

Informace o kamerovém systému je možno získat u ředitele školy:

Eva Šmídová

na telefonu 416874116

nebo na e-mailové adrese mslibkovicepr@centrum.cz.

PROJEKT "MŠ LIBKOVICE 80"

Na naší škole probíhá projekt "MŠ Libkovice 80", který je spolufinancován Evropskou unií. Jeho cílem je personální posílení našeho týmu o školního asistenta a realizace projektového dne ve výuce.

plakát (72.81 kB)